Fundamenty palowe - mikropale CFA


W dzisiejszych czasach liczy się przede wszystkim czas. Wielu ludzi decyduje się na zakup działek budowlanych nawet na podmokłych terenach. Jest to pewnie decyzja w głównej mierze ze względu na atrakcyjną cenę. Problemy pojawiają się na etapie przygotowania terenu pod naszą wymarzoną budowę. Dlaczego? Okazuje się, że wierzchnia warstwa terenu, nadaje się do usunięcia. Należy usunąć ją oczywiście z racji tego, iż jest zbyt grząski.

Oczywiście istnieje wiele opcji wykonania fundamentów pod nieruchomości. W tym właśnie przypadku przydaje się technologia pod nazwą mikropale CFA.

W związku z tym, zamiast usuwać wierzchnią warstwę terenu, wystarczy wykonać fundamenty palowe. Pozwoli to przede wszystkim na stabilne usadowienie fundamentów nieruchomości na niepewnym gruncie.

Fundamenty palowe — rodzaje i ich zastosowanie


W związku z aktualnie obowiązującymi standardami istnieje podział na pale wiercone i przemieszczeniowe. Jeśli zaś chodzi o podział samych pali, istnieją:

  • Pale gotowe — są elementami przygotowanymi w celu montażu na miejscu inwestycji. Są to np. prefabrykowane pale żelbetowe, pale stalowe lub drewniane.
  • Pale wykonywane w gruncie — są realizowane na miejscu inwestycji.


Realizacja tego typu prac wykonywana jest przy użyciu podstawowych technik. W trudniejszych realizacjach dopuszcza się ich kombinacje. Wszystko to zależy od wspomnianego podłoża.


Fundamenty palowe — cena


Nie jest możliwa dokładna wycena wykonania mikropali CFA pod fundamenty domu, bez oceny gruntu. Można jednak stwierdzić, że niekiedy jest to jedyna opcja, aby uzyskać zgodę na budowę np. domu jednorodzinnego na działce o gruncie słabej jakości.

Ceny tego typu inwestycji zależne są przede wszystkim od tego, który rodzaj pali zastosujemy. Dodatkowym czynnikiem jest także to ile pali należy zamontować aby bezpiecznie osadzić na nich fundamenty.

Jeśli masz wątpliwości i chciałbyś dowiedzieć się, jaki byłby koszt w przypadku Twojej inwestycji — napisz do nas!

GRAINBUD Dariusz Ziarko

ul. Na Załęczu 1
31-587 Kraków
NIP: 6821545264
REGON: 120931872

692 472 602
biuro@grainbud.pl

Mbank
71 1140 2004 0000 3202 6213 8965